Myš Genius Navigator 900: jednoduše bez drátů

Vydáno: 19.3.2009 | Rubrika: | Autor: Gizmo

V tomto článku vám představím bluetooth myš Navigator 900 od Geniusu. Je to malá bezdrátová optická ‘myška’ určená k notebookům. Jednoduchý design, příjemné rozměry a dobrá cena mě přesvědčily k jejímu pořízení. Jaké jsou dojmy z používání tohoto “hlodavce”?


V základním balení najedete pouze samotnou myš, dvě AA baterie a návod k použití. Víc ale ani nepotřebujete. To tedy v případě že máte v počítači integrovaný Bluetooth přijímač. Prodávají se totiž dvě verze Navigatoru 900, a to s klíčem a bez klíče. Vybírejte tedy podle toho, jestli už přijímač máte nebo ne. Já volil verzi bez přijímače, protože bluetooth ve svém notebooku mám. Ke spojení myši a počítače tedy není potřeba žádného dalšího zařízení.


První spuštění proběhlo bez problémů, stačilo pouze podržet tlačítko “Connect” na spodku myši a Windows Vista hned našly nové zařízení. Myš jsem si tudíž spároval s počítačem a od té doby všechno chodí jak má.


K Bluetooth myším jsem dosud velkou důvěru neměl. Myslel jsem si, že reakce budou pomalé a nepřesné. Moje obavy se ale rozplynuly. Reakce jsou rychlé, přesnost také na dobré úrovni. Jen když myš chvíli leží na stole a najednou s ní pohnete, tak ji trvá asi půl sekundy než zareaguje, na to se ale dá zvyknout a není to nic obtěžujícího.


Ergonomie myši je výborná. Velikost je tak akorát. Dobře se drží v ruce a zase na přenášení není příliš velká. Tlačítka jsou zde jen dvě základní, pravé a levé plus ještě klasické stisknutelné kolečko, mimochodem také dobře reagující. Víc nečekejte, myš je to přecijen základní. Celá svrchní stříbrná část myši se dá vyklopit, pod ní pak najdete baterie. Na vrchu je ještě dioda, která se modře rozsvítí při prvním spojení s počítačem, případně informuje o nízkém stavu baterií. Ty vydrží při denním používání přibližně 3 měsíce, to jsem myš ale často nevypínal na noc. Pokud s myší chvíli nepohnete, přepne se do “úsporného režimu”, kdy je spotřeba energie malá, ale je, a tak je lepší myš vypínat pokud s ní déle nepracujete. K tomu slouží malý vypínač na spodní straně..


Genius Navigator 900 je výborná volba pro ty, co chtějí příjemnou myš bez drátů pro každodenní použití. Pěkný design, dobrá použitelnost i dobrá cena, to už je dost důvodů proč jí koupit, nemyslíte?


Share on MySpace pošli na vybrali.sme.sk

Přidat komentář

  1. Používám Logitech, bezdrátová, vypadá to podobně je připojena přes nějaký connect mouse, reaguje okamžitě. Princip jsem nezkoumal.

    — od george · 20.03.09 · #

Máte co říct k tomuto článku? Napište to sem!
Text můžete formátovat pomocí značek Textile
1. Stisknutím tlačítka Náhled se zobrazí náhled vašeho příspěvku pro kontrolu.
2. Komentář odešlete stiskem tlačítka Odeslat.