Novinky v kinech: Duben 2008

Vydáno: 4.4.2008 | Rubrika: | Autor: Gizmo

Duben je tady a tak na vás čekají další Novinky v kinech. Tento měsíc je nabídka premiér docela pestrá. Čekají na nás například krimi Bena Afflecka Gone, Baby, Gone, animovaná komedie Horton nebo nová česká komedie Taková normální rodinka. Tak neváhejte a otevřete si tento článek a začtěte se do nabídky aprílových premiér.

Premiéry 3. dubna

Co my jen víme?!

Dokumentární / Komedie, USA, 2004
Režie: William Arntz, Betsy Chasse
Hrají: Marlee Matlin, Barry Newman
Radikální řez skrz všechny konvence. Vyžaduje naprostou odpoutanost od zažitých stereotypů. Je to dokument. Je to příběh. Film, který diváka uvede do kvantové neurčitosti, kde se realita mění každou další myšlenkou. Dokument s hranými pasážemi a spoustou počítačových efektů, ve kterém vystupuje několik předních světových fyziků, neurologů, molekulárních biologů, mystiků a duchovních vůdců, popisuje realitu na základě nejnovějších objevů fyziky. (oficiální text distributora)

Gone, Baby, Gone

Mysteriózní / Krimi, USA, 2007
Režie: Ben Affleck
Hrají: Casey Affleck, Michelle Monaghan
Každý den je v Americe pohřešováno 2000 dětí. Provokativní a komplikovaný thriller Gone Baby Gone, který vás nenechá v klidu, natočený podle úspěšné knihy Dennise Lehanea (Tajemná řeka), je režijním debutem oscarového Bena Afflecka, a sleduje příběh jednoho pohřešovaného děvčátka. Samotným vyšetřováním ale prostupuje obří labyrint třídních rozdílů, korupce, zla a nevinnosti, na jehož konci čeká v očích světa, ve kterém se smývá hranice mezi dobrem a zlem, jednoho muže velice kontroverzní rozhodnutí… (oficiální text distributora)

Umění plakat

Drama, Dánsko, 2006
Režie: Peter Sch?nau Fog
Hrají: Jesper Asholt, Bjarne Henriksen
Excentrická štúdia jutlandskej rodiny zo začiatku 70-tych rokov, videnej nemilosrdnými a súčasne nevinnými očami jedenásťročného Allana. Jeho život nie je ľahký ? otec má ?choré nervy? a každú chvíľu hrozí, že sa zabije. Matka už rezignovala, starší brat sa odsťahoval a sestra skrýva svoje tajomstvo, súvisiace s otcom. A rodinný mliečny obchodík upadá. Otec si privyrába expresívnymi pohrebnými rečami, ktoré pozostalých vždy rozplačú. Allan sa rozhodne otcovi pomôcť všetkými možnými spôsobmi, len aby bol šťastný. (oficiální text distributora)

Tajemství prstenu

Drama / Romantický, Velká Británie, 2007
Režie: Richard Attenborough
Hrají: Shirley MacLaine, Christopher Plummer
Je rok 1991 a do kostela kdesi na americkém středozápadě se trousí smuteční hosté. Marie (Neve Campbell) se třesoucím hlasem loučí se svým otcem, jehož památku přišli uctít váleční veteráni a další přátelé. Na lavičce před kostelem sedí Ethel (Shirley MacLaine), stále krásná žena, která se ale se svým zesnulým manželem Chuckem loučí po svém. Chucka nikdy doopravdy nemilovala, její srdce patřilo Teddymu, jinému vojákovi, jehož osud zůstal obestřen tajemstvím. (oficiální text distributora)

V údolí Elah

Drama / Válečný, USA, 2007
Režie: Paul Haggis
Hrají: Tommy Lee Jones, Charlize Theron
Příběh vojenského veterána (Tommy Lee Jones), jeho ženy (Susan Sarandonú o hledání jejich syna, který záhadně zmizel po návratu z Iráku. V hledání jim pomáhá policejní detektivka (Charlize Theron). Kdo stojí za jeho zmizením a jak to vlastně bylo? (autor: Jerry_87, přeloženo)

Než si pro nás přijde

Dobrodružný / Komedie, USA, 2007
Režie: Rob Reiner
Hrají: Jack Nicholson, Morgan Freeman
Dva přátelé, oba ve stadiu nevyléčitelné rakoviny, se rozhodnou utéct z nemocničního oddělení a vydávají se na společnou cestu se seznamem věcí, které by rádi udělali před svou smrtí. Jack Nicholson si kvůli své roli oholil hlavu. Termín americké premiéry je stanoven na 11. ledna 2008. Příběh je velmi podobný německému filmu z roku 1997 Klepání na nebeskou bránu. (autor: Saku)

Premiéry 10. dubna

Soudný den

Akční / Drama, Velká Británie, 2008
Režie: Neil Marshall
Hrají: Rhona Mitra, Malcolm McDowell
Smrtelný virus vyhladí stovky tisíc životů ve Velké Británii. Aby britská vláda zabránila dalším smrtím, rozhodne se postavit zeď, která zadrží nakažené v zemi vzniku epidemie, Skotsku. Ten, kdo se pokusí o útěk, zemře. Sama zeď je tak masivní bariérou, že se nikomu nepodaří dostat ven. Ani dovnitř! Skotsko bylo zavřeno před zbytkem světa ? navždy? Za 25 let je virus jménem ?Sekáč? úplně zapomenut. Jenže teď začal v Londýně znovu vylézat na povrch. Vláda nemá na výběr a musí za bariéru poslat elitní jednotku, jejíž úkolem je objevit práci doktora Kana, který byl už jen kousek od objevení léku na ?Sekáče?. To, co je čeká za zdí je záhadou, pekelným prostředím ruien. Co objeví, však přesahuje nejdivočejší představy kohokoliv z nás. (oficiální text distributora)

Slídil

Mysteriózní / Thriller, USA, 2007
Režie: Kenneth Branagh
Hrají: Michael Caine, Jude Law
Slídil je remakem stejnojmenného filmu z roku 1972, který byl ověnčen čtyřmi nominacemi na Oscara a v němž si též zahrál sám Michael Caine. Tentokrát se ve filmu vrací v roli opačné, v roli milionářského autora detektivních románů, který si měří schopnosti s nezaměstnaným hercem (Jude Law) ve smrtelně vážné a vážně zamotané hře s hrozivými důsledky. Film byl v roce 2007 nominován na Zlatého lva na Mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách. A na stejném festivalu též obdržel cenu The Queer Lion, která je udělována filmům reprezentujícím aspekty homosexualního života. (oficiální text distributora)

Ztracený poklad templářských rytířů 2

Dobrodružný / Rodinný, Německo, 2007
Režie: Giacomo Campeotto
Hrají: Peter Gantzler, Kirstine Rosenkrands Mikkelsen
Pokračování filmu o partě dětí, která chtěla odhalit tajemství starého hradu. (Tiscali Kino)

Úhel pohledu

Drama / Thriller, USA, 2008
Režie: Pete Travis
Hrají: Matthew Fox, William Hurt
Thomas Barnes (Dennis Quaid) a Kent Taylor (Matthew Fox) sú dvaja tajní špeciálni agenti, dohliadajúci na bezpečnosť prezidenta Ashtona (William Hurt) na summite o celosvetovej vojne proti terorizmu. Po prílete do Španielska je na prezidenta spáchaný atentát a začína sa naháňačka na neznámeho atentátnika. V dave sa nachádzal americký turista Howard Lewis (Forest Whitaker) , ktorému sa mu podarilo zachytiť incident na videokameru. Ale nie je jediným svedkom. Vyšetrovatelia majú k dispozícii až osem rôznych náhľadov na priebeh udalostí. Jednotlivé puzzle musia poskladať do seba a až potom sa im vynorí mrazivá pravda na povrch. (autor: jojoping)

Horton

Dobrodružný / Animovaný, USA, 2008
Režie: Steve Martino, Jimmy Hayward
Hrají: Jim Carrey, Steve Carell
Jeden z nejočekávanějších animáků roku 2008 nás přivádí do džungle, kde žije slon Horton (Jim Carrey), který objeví smítko volající o pomoc. Není to jen tak ledajaké smítko, žijí v něm Kdovíci a potřebují pomoc, hrozí jim totiž záník. Milý Horton se spřátelí se starostou Kdovíkova (Steve Carrel) a vydává se na horu, aby je zachránil. Zde se setkává se spoustou překážek, které mu přichystala kolikanice. (autor: lesumir)

Premiéry 17. dubna

Dech

Drama, Jižní Korea, 2007
Režie: Ki-duk Kim
Hrají: Cheh Chang, Jung-woo Ha
?Někdy se v životě dostaneme do obtížného bodu, v němž jako bychom se ani nedokázali nadechnout,? říká jihokorejský režisér Kim Ki-duk, jehož snímky se Karlových Varů účastní téměř každoročně. V jeho čtrnáctém filmu se v takovém životním okamžiku ocitají dva lidé, kteří by se jinak neměli šanci setkat. Výtvarnice Yeon žije zaopatřený, ale prázdný život v luxusním domě po boku nevěrného a lhostejného manžela. Trojnásobný vrah Jin obývá celu s dalšími třemi odsouzenci a čeká na smrt. Televizní zprávy o jeho pokusech o sebevraždu vyburcují Yeon z apatie. Vypraví se za Jinem do vězení a naváže s ním podivný, nesymetrický vztah. Žárlivý manžel se jej pokusí ukončit, ale i on se jeho prostřednictvím začne měnit. Dech je dalším z Kim Ki-dukových komorních dramat o životních vyděděncích, vyprávěných nezaměnitelně strohým, ale přitom zvláštně poetickým stylem, který se většinou obejde beze slov. (oficiální text distributora)

Hranice smrti

Horor / Thriller, Francie, 2007
Režie: Xavier Gens
Hrají: Karina Testa, Aurélien Wiik
Zapomeňte na Saw a Hostel. Přichází Hranice smrti. Další filmový masakr, krutá podívaná jen pro silné žaludky, téměř dvě hodiny napětí a strachu. Parta zlodějů prchá s ukradenými penězi přes hranice. Na chvíli zakotví ve starém hostinci, kde narazí na podivínského chlapíka a jeho rodinu, která se zde skrývá. Z obyvatel zapadlé putyky se vyklubou fanatičtí neonacisté se sklony ke kanibalismu. Strhne se neuvěřitelný souboj, ve kterém jde o krk. Začíná boj na život a na smrt! (oficiální text distributora)

Taková normální rodinka

Komedie, Česko, 2008
Režie: Patrik Hartl
Hrají: Jiří Mádl, Eva Holubová
V hájence na samotě žijí na hromádce už čtyři generace rodiny Hanákových. Babička překypuje životním elánem a její vášní je psaní detektivek. Její dcera, paní Hanáková, rázná žena s velkým srdcem, miluje zpěv, ale protože nemá talent, celý život dělala kuchařku. Pan Hanák je výpravčí, jeho celoživotními láskami jsou zvířata všech druhů a velikostí, která pěstuje v domě i okolí. Starší dcera Pavla má s mužem Petrem, příležitostným kutilem, který většinou spí nebo jí, dva hyperaktivní syny, jimž nikdo neřekne jinak než Raubíři. Neformálním členem rodiny je pak pan Poštolka, který v domě za městečkem tráví podezřele mnoho času! Jedno úplně běžné rodinné odpoledne oznámí mladší dcera Káča rodině, že čeká dítě. Zdeněk, se chce zachovat jako čestný muž a s Kateřinou se oženit. Jeho matka však pro toto řešení nemá pochopení, a tak se Zdeněk stává dalším obyvatelem rodinného domu Hanákových. Ti si hodlají nového člena pečlivě prověřit. Zdeňka čeká řada nástrah a zkoušek. Projde šťastně až k svatbě a nebo bude soužití s takovou normální rodinkou nad jeho síly? Brzy však do láskyplného, byť potrhlého prostředí zasáhnou další události. Pan Hanák se projeví nejen jako milovník zvířat a Zdeňkova maminka se rozhodne, že překová odpor a seznámí se s novými příbuznými! (oficiální text distributora)

Mongol – Čingischán

Drama / Historický, Kazachstán, 2007
Režie: Sergei Bodrov
Hrají: Tadanobu Asano, Amadu Mamadakov
Byl zrozen k vítězstvím. Ovládal polovinu tehdy známého světa, sjednotil Mongolsko, dobyl tisíce let trvající okolní říše, podmanil si Čínu a jeho vojska se zastavila až v Evropě. Čingischán byl jedním z nejúspěšnějších vládců a vojevůdců světa, ale jeho životní příběh začal prostě – světový stratég, vladař a politik vyšel z nuzných a neuspořádaných poměrů; bylo to na sklonku 12. století uprostřed Mongolských stepí v jedné z mnoha vesnic suverénně ovládaných rodinnými klany, které soupeřili mezi sebou. (oficiální text distributora)

Premiéry 24. dubna

Amorův úlet

Romantický / Komedie, USA, 2006
Režie: Michael Ian Black
Hrají: Jason Biggs, Isla Fisher
Znáte to, převlíknete se za rajcovního andělíčka a jdete požádat svou snoubenku o ruku. Jenže ona místo nadšeného ?ano? dostane infarkt a před vašima očima to s ní sekne. Pech co? Nic horšího už se vám v životě stát nemůže. Pak si zajdete s kámošem na jídlo do bufáče, kde vás zaujme jedna pěkná zrzka, jen tak ze srandy jí nabídnete svatbu, spoustu družiček a obří dort. Ale co když řekne, že do toho praští? (autor: Fary)

Clona

Horor / Thriller, USA, 2008
Režie: Masayuki Ochiai
Hrají: Rachael Taylor, Joshua Jackson
Benjamin a Jane se právě vzali. On je uznávaný fotograf, a tak na svatební cestu odjedou do Japonska, kam se Benjamin po krátké pauze vrací pracovat. Jedné noci se jim stane autonehoda. Pod kola jejich auta se totiž připlete mladá žena, jejíž tělo ovšem není k nalezení. Oba dva se na tuto epizodu snaží zapomenout, ale náhle se začnou dít divné věci. Na jejich fotografiích se objevuje záhadný stín. Pod drobnohledem se ukáže, že je to dívka, kterou tak záhadně srazili. Zatímco Benjamin začne být tajemnou bytostí ohrožován, a to jak psychicky, tak i jako fotograf, Jane se vydává po stopách podobných příběhů a zjišťuje, že dívka vlastně volá o pomoc? (oficiální text distributora)

Bláznovo zlato

Akční / Dobrodružný, USA, 2008
Režie: Andy Tennant
Hrají: Kate Hudson, Matthew McConaughey
Ben ?Finn? Finnegan (Matthew McConaughey) je posadnutý nájdením legendárneho kráľovninho vena ? 40 truhlíc plných pokladov, ktoré sa stratili v mori ešte v roku 1715. Pri jeho hľadaní je ochotný urobiť všetko, vrátane svadby s Tess (Kate Hudson). Tá pracuje na super jachte, ktorú vlastní milionár Nigel Honeycutt (Donald Sutherland) a je dôležitou súčasťou Finnovho plánu. Teraz mu už nič nezabráni v ceste za pokladom. Využije svoj prirodzený šarm, presvedčí boháča a jeho dcéru a vyplavia sa za dobrodružstvom. Ale nie sú jediní, ktorí sa vybrali hľadať poklad. (autor: jojoping)

Karamazovi

Drama, Česko, 2008
Režie: Petr Zelenka
Hrají: Ivan Trojan, Radek Holub
Příběh se odehrává v současném Polsku. Do Krakova přijíždí skupina pražských herců v čele s režisérem hry, aby na alternativním festivalu v netradičním prostoru oceláren uvedla jevištní adaptaci Dostojevského hry Bratři Karamazovi, jejímž základem je vyšetřování otcovraždy. V divadelním dramatu, nabitém emocemi – láskou, žárlivostí, nenávistí, se řeší otázky víry, nesmrtelnosti a spásy lidské duše. Na pozadí divadelní zkoušky sledujeme osudy hereckého souboru, komické příběhy herců a režiséra. Do děje zasahuje i osobní tragédie jednoho z diváků, který projeví nezvyklé přání: poprosí herce, aby zahráli jenom pro něj. Zkouška se promění ve strhující představení, kdy herci vystupují pro jediného diváka. Náhle největší drama neprobíhá na jevišti, ale v hledišti… Karamazovi jsou dramatem o morálce, povaze člověka, lidském svědomí, vině, trestu a odpuštění. Film není jen psychologickou sondou do zpustošené ruské duše, ale reflektuje aktuální téma odpovědnosti člověka za své činy. (oficiální text distributora)

Lovci draků

Animovaný, Francie, 2008
Režie: Guillaume Ivernel, Arthur Qwak
Hrají: Vincent Lindon, Patrick Timsit
Připravte se na průzkum ostrovů, kde nebezpečí číhá za každým rohem, na seznámení s nejstatečnějšími hrdiny a nejrychlejší běh svého života (ten budete nutně potřebovat, až se na vás pohrnou draci z obou stran Velké západní zdi)! Tito draci mohou být větší než ostrov nebo malinkatí jako květák, chrlí nebo prskají oheň, lítají nebo se plazí, jsou všude a každý je jiný. Co mají společného, ptáte se? Neskutečnou chuť na vás! Takže pokud si chcete zachránit krk, držte se Zoe a jejích společníků ? Gwizda, Lian-Chua a Hectora. (oficiální text distributora)

Útěk do divočiny

Dobrodružný / Drama, USA, 2007
Režie: Sean Penn
Hrají: Emile Hirsch, Vince Vaughn
Into the Wild je sfilmovaný na základe skutočného príbehu, opísaného v knihe Jona Krakauera. Čerstvý absolvent vysokej školy so sľubnou budúcnosťou a športovec Christopher McCandless (Emile Hirsch) sa rozhodol opustiť civilizáciu. Celý svoj majetok $24,000 venoval na charitu a vydal sa za dobrodružstvom do divočiny. Bol Christopher hrdinským cestovateľom, alebo naivným idealistom, rebelom, alebo len ďalším strateným americkým synom, nebojácnym hľadačom rizík, alebo tragickou figúrkou, ktorá hľadá rovnováhu medzi civilizáciou a prírodou? Na svoje otázky hľadal odpovede putovaním pšeničnými poliami Južnej Dakoty, zradnou Colorado River, Kaliforniou a pokračoval ďalej. Počas cesty na Aljašku sa stretával s rôznymi charaktermi ľudí, často na okraji spoločnosti. Títo ho tvarovali a učili ho umeniu porozumieť životu. (autor: jojoping)

Suprhrdina

Akční / Komedie, USA, 2008
Režie: Craig Mazin
Hrají: Drake Bell, Jeffrey Tambor
Určitě většina z vás už viděla akční fantasy příběh o superhrdinovi Spider-Manovi. Možná jste už přemýšleli nad parodií tohoto filmu. Režisér Craig Mazin tuto představu zrealizoval. Do hlavní role obsadil méně známého mladého herce Drakea Bella, kterého kousne místo pavouka vážka. Tato filmová parodie s názvem Superhero Movie je reálný příběh o hrdinovi bez vystřižených nepovedených scén ;-D (autor: TimStar)

Všechna práva jsou vyhrazena autorům jednotlivých textů a obrázků. Zdroj dat: www.csfd.cz


Share on MySpace pošli na vybrali.sme.sk

Přidat komentář

Máte co říct k tomuto článku? Napište to sem!
Text můžete formátovat pomocí značek Textile
1. Stisknutím tlačítka Náhled se zobrazí náhled vašeho příspěvku pro kontrolu.
2. Komentář odešlete stiskem tlačítka Odeslat.