QIP Infium - nová verze populárního ICQ klienta

Vydáno: 14.7.2007 | Rubrika: | Autor: Gizmo

Tento článek byl vydán již před dlouhou dobou, proto nemusí být aktuální.
Děkuji za pochopení.

Nedávno vyšla nová verze populárního ICQ klienta QIP s názvem Infium. Je zatím ve stádiu beta, to nám ale nebrání ji vyzkoušet.

QIP ze začátku podporoval pouze protokol ICQ. Nyní se k němu přidali Jabber a XIMSS. To ale pro české uživatele není moc podstatné, protože ICQ je v ČR stále nejrozšířenější. Aktualizace: Nyní v Infiu máte implicitně nastavený účet QIP.ru, kde se musíte zaregistrovat a pak dostanete Jabber adresu jmeno@qip.ru, můžete být ale samozřejmě přihlášení i na vlastní Jabber adresu.

Při prvním spuštění (program se nemusí instalovat) vás uvítá obrazovka s výběrem profilu, kde si můžete pod jedním, heslem přihlásit ke všem třem komunikačním protokolům.

Vzhled programu se nijak zvlášť nezměnil, pořád je to ten starý dobrý QIP. Nic vám ale nebrání si stáhnout nový vzhled v podobě skinu. Ty pro původní QIP ale moc vydařené nebyly. Aktualizace: Od verze 9011 se mírně změnil vzhled ikonek.

Mezi další novinky patří například možnost vlastního nastavení pro jednotlivé uživatele, seznam uživatelů, kteří vás mohou vidět a kteří ne nebo vlastní nastavení barev mimo skin. Nechybí žádná z předností původního QIPu.

Mě osobně přijde nový QIP vydařený a ještě více mě utvrzuje v tom, proč nepoužívat originální ICQ6.


Share on MySpace pošli na vybrali.sme.sk

Komentáře

 1. „… Nyní se k němu přidali Jabber a XIMSS(SIP). To ale pro české uživatele není moc podstatné…“

  Za tento odstavec jsem článek hodnotil jen jedním bodem. Přidání Jabberu je na celém Infiu to nejpodstatnější! A obzvláště pro české uživatele, aby měli snadnější přechod na Jabber.

  „… a ještě více mě utvrzuje v tom, proč nepoužívat originální ICQ6.“

  Jenže používáním QIPu pro ICQ porušujete licenční podmínky ICQ.

  Lidi, neblázněte a vykašlete se na ICQ! Děkuji každému, kdo přejde.
  www.jabber.cz

  — od VladaD · 24.08.07 · #

 2. Omlouvám se za Jabber, netvrdím že je špatný, jenže kdo ho v česku má? Nikoho takového neznám, icq mají všichni. Určitě by nebylo špatné, kdyby Jabber používalo více lidí, ale jak jim chceš vysvětlit že je Jabber lepší? Řeknou že jim ICQ stačí a že nevědí proč by měli něco měnit. A co se týče licenčích podmínek, kdo je dneska čte? Je pravda že AOL může kvůli tomu účet zablokovat, ale neznám nikoho komu by se to stalo. A používat ICQ6, to po mě prosím nechtěj… Jinak díky za názor.

  — od Gizmo · 25.08.07 · #

 3. Jabber se nerozšíří, pokud se nebude více v takových článcích jako je tento prosazovat. Když tam napíšeš o té „nepodstatnosti“, tak jak to může někoho přesvědčit o přechodu? Já jsem většinu důležitých známých na Jabber přetáhl a s ICQ za měsíc končím úplně. Je to sice radikální krok, o některé známé „přídju“, ale aspoň už nebude platit, že jsou na ICQ všichni.

  — od VladaD · 30.08.07 · #

 4. Ja to nechapu mě to njde protože se mi ukazuje panel(to že to Antivirus i Explorer zablokovaly)(my totiž jestě mame Antivirus

  — od klara · 28.12.07 · #

 5. Pravděpodobně ten antivir blokuje spojení, takže je to v nastavení toho antiviru.

  — od Gizmo · 1.01.08 · #

 6. Neni to tak proste. Pouzivam jabber i icq na qipu. Ale jabber kontaktu mam 3 a icq kontaktu 27. A nedonutite vsechny prejit na ICQ, to se mi podarilo je u jednoho(ze mimo icq zapnul i jabbera). A nutit nekoho aby kvuli vam zahodil celej kontaktlist…V cr je proste nejrozsirenejsi ICQ. Je mi to lito ale je to tak. A co se porusovani licence tyce – dokud to samo AOL toleruje neni co resit. On ani nema moc na vyber. Kdyby zacal silne prosazovat licenci, tak riskuje zaloby. Je totiz silne sporne pokud mate uzavreny protokol(nemluvim o zdrojacich) – viz m$ ktery za toto dostal pokutu od EU(ze taji NTFS atd…). I kdyz uznavam ze u m$ hralo roli spis to ze je bohatej….

  — od nightentity · 5.02.08 · #

Máte co říct k tomuto článku? Napište to sem!
Text můžete formátovat pomocí značek Textile
1. Stisknutím tlačítka Náhled se zobrazí náhled vašeho příspěvku pro kontrolu.
2. Komentář odešlete stiskem tlačítka Odeslat.

 
 

Poslední články

Amazon Kindle Touch: první dojmy
27.12.2011 | Počítače, IT
Jak spustit Google Android na telefonu s Windows Mobile
3.12.2011 | Mobily, komunikace
Gizmo's Page nově na blog.gpage.cz
1.11.2011 | O stránce
Veolia Transport aneb jak se to dělat nemá...
15.9.2010 | Mimo téma
Divadlo: Kurz negativního myšlení
22.6.2010 | Mimo téma
Smartřády: rychlé jízdní řády pro Windows Mobile
30.5.2010 | Mobily, komunikace
Nitrogen: výborný přehrávač pro Windows Mobile (aktualizováno)
20.2.2010 | Mobily, komunikace
Bus Simulátor: nic není nemožné
30.5.2009 | Počítače, IT

Poslední komentáře

 • nightentity

  Neni to tak proste. Pouzivam jabber i icq na qipu. Ale jabber kontaktu mam 3 a icq kontaktu 27. A nedonutite vsechny prejit na ICQ, to se mi …

 • Gizmo

  Pravděpodobně ten antivir blokuje spojení, takže je to v nastavení toho antiviru.

 • klara

  Ja to nechapu mě to njde protože se mi ukazuje panel(to že to Antivirus i Explorer zablokovaly)(my totiž jestě mame Antivirus

 • VladaD

  Jabber se nerozšíří, pokud se nebude více v takových článcích jako je tento prosazovat. Když tam napíšeš o té „nepodstatnosti“, tak jak to může někoho přesvědčit o přechodu? …

 • Gizmo

  Omlouvám se za Jabber, netvrdím že je špatný, jenže kdo ho v česku má? Nikoho takového neznám, icq mají všichni. Určitě by nebylo špatné, kdyby Jabber …