Recenze: Doba ledová 2: Obleva

Vydáno: 14.4.2006 | Rubrika: | Autor: Zairon

Autor článku: Zairon (zairon[at]gpage.cz)

Dne 6.4. bylo do našich kin uvedeno pokračování úspěšného animovaného filmu Doba ledová 2 s podtitulem Obleva. Tento film byl veřejností i kritiky očekáván a my se teď podíváme na to, jak dopadl.

Sníh taje a zvířata si užívají sluníčka a vody v ledovcovém údolí, ale led stále ubývá a přibližuje se hodina velké potopy. Zvířata se proto vydají na konec údolí, kde má údajně být velká loď, která je všechna dokáže ochránit. Příběhová linie se odehrává kolem tří přátel z prvního dílu: mamuta Mannyho, šavlozubého tygra Diega, prapodivného tvora Sida. Po cestě se seznámíme s mamuticí Ellí a jejími bratry vačičáky Crashem a Eddiem (možná vám připadá divné jak mamut může mít bratry vačice, ale to je na delší příběh). Tito přátelé se snáží dostat na již zmiňovanou loď a po cestě je potkávájí různá překvapení a nástrahy. Samozřejmě, že vše skončí velkým happyendem (jak jinak). V průběhu filmu sledujeme známou krysoveverku Scratche, která se snaží dostat svůj žalud, je jasné, že i ji čekají různé nástrahy. Film obohacují vtipné scénky, které mu dodávají pořádný říz. Osobně se mi film líbil, ale nepřinesl nic nového, přesto ho doporučuji ke shlédnutí všem, kterým se první díl líbil.

Ice Age 2: The Meltdown, 91 min., Režie: Carlos Saldanha, Scénář: Michael J. Wilson, Hudba: David Newman, V češtině mluví: Jiří Lábus, Ota Jirák, Zdeněk Mahdal, Kateřina Brožová, Zbyšek Pantůček, Jan Maxián, Martin Písařík


Foto: 20th Century Fox


Share on MySpace pošli na vybrali.sme.sk

Komentáře

Máte co říct k tomuto článku? Napište to sem!
Text můžete formátovat pomocí značek Textile
1. Stisknutím tlačítka Náhled se zobrazí náhled vašeho příspěvku pro kontrolu.
2. Komentář odešlete stiskem tlačítka Odeslat.