Recenze: Star Wars: Klonové války

Vydáno: 13.10.2008 | Rubrika: | Autor: Gizmo

Po Pomstě Sithů to vypadalo, že o Star Wars chvíli neuslyšíme. Ale není tomu tak a tak nyní jsou v kinech nové Hvězdné války, které ale jsou hned v několika ohledech jiné, než ty předchozí. Ta nejpodstatnější změna je, že se to nyní obešlo bez živých herců. Přečtěte si krátkou recenzi.

Teď krátce k příběhu. V galaxii zuří klonové války. Jediové bojují na všech frontách. I Obi-Wan Kenobi a Anakin Skywalker bojují. Mimo bitevní pole ale kdosi unese syna Jabby Hutta. Aby se mu republika zavděčila, rozhodne se poslat Jedie najít ho. Těsně předtím také Anakin dostane trochu ?rozvernou? padawanku Ashoku. Spolu s ní pak jedou najít Jabbova syna a zabránit spiknutí, o které se snaží hrabě Dooku.

Klonové války jsou jiné než ostatní díly Star Wars. Nesmíte je brát tak vážně a srovnávat s hranými epizodami. Ačkoliv se to celé odehrává v nelehké době klonových válek, film má značně odhlečěnější styl. Více se tak setkáme s různými vtípky, narážkami apod. Ne každému se to asi bude líbit, mě to ale sedlo. Každopádně ale nemá na vysokou laťku nasazenou hranými filmy. Je to jen taková krátká animovaná epizoda.

Film se také hodně liší složením tvůrců. Lucas se na režisérskou židli neposadil, Johna Williamse nahradil neznámý Kevin Kiner, který sice občas využívá Williamsovy motivy, většinu času ale hraje své vlastní melodie v jiném, modernějším stylu. Trochu mě zklamal dabing, původní herce uslyšíme jen u Mace Windua (Samuel L. Jackson), hraběte Dooku (Christopher Lee) a v neposlední řadě u C3PO (Anthony Daniels), všechny ostaní postavy mají hlasy zcela nové, dá se na to ale zvyknout.

Sečteno podtrženo, Klonové války jsou dalším dílem do Skládačky jménem Star Wars. Dílek je to ale malý, jiný, méně výrazný, nedá se ale řící že by byl špatný. Uvidíme co se ve světě hvězdných válek objeví dál?

Hodnocení: 7 z 10

Star Wars: Clone Wars

USA 2008 | Animovaný / sci-fi
Režie: Dave Filoni | Scénář: Henry Gilroy, Scott Murphy, Steven Melching | Mluví: Samuel L. Jackson, Tom Kane, Corey Burton, Ian Abercrombie, Anthony Daniels, Dee Bradley Baker, Christopher Lee a další | Distribuce: Warner Bros. | 98min. | přístupný | Fotografie: Lucasfilm Animation


Share on MySpace pošli na vybrali.sme.sk

Přidat komentář

  1. Mě spíš vyhovuje animovaná verze, když vidím hranou radši jdu na komp dělat něco rozumného http://www.bydleti.cz/ :)

    — od kolkatka · 11.06.14 · #

Máte co říct k tomuto článku? Napište to sem!
Text můžete formátovat pomocí značek Textile
1. Stisknutím tlačítka Náhled se zobrazí náhled vašeho příspěvku pro kontrolu.
2. Komentář odešlete stiskem tlačítka Odeslat.